Ќе има друг ден

Лори Нелсон Спилмен

Сакам книги

0

299 ден.

Цена на печатено издание: 390 ден.

Страници од печатеното издание:367

Опис на книгата :Share

Во оваа бескрајно симпатична приказна, една девојка тргнува да ја комплетира својата тајна листа со цели од детството и дознава дека животните соништа ќе ја доведат до животен пат кој никогаш не го очекувала. 1. Да одам во Париз. 2. Да изведувам во живо, на огромна сцена. 3. Да родам бебе, можеби и две. 4. Вистински да се вљубам. Брет Болинџер има заборавено на тајната листа со желби што ја има напишано како наивна тинејџерка. Впрочем, сега возрасна личност, таа смета дека има сè што еден човек може да посака – убава работа во огромната семејна компанија, голем и скапо уреден стан и неодоливо момче. Но кога нејзината сакана мајка умира, светот на Брет се накривува на својата оска. Наместо едноставно да ја назначи за директор на семејната компанија како што се очекува, Елизабет остава тестамент кој ги вџашува сите: таа бара нејзината ќерка прво да ја комплетира целата листа со цели и желби од детството што ја направила пред петнаесетина години.

Оценки и коментари :

Просечна оценка за книгата

[email protected]

Delo koe ne ve ostava da go ispushtite od race, ve tera da prodolzite da citate... Posakuvav da imashe ushte nekoja strana poveke za citanje ili negov prodolzetok (vtor del).